Ötletek

Esküvői torták
Az esküvői torták esetében nem csak az a fontos, hogy finom legyen, hanem, hogy emlékezetes és kiemelkedő legyen. Manapság egyre jobban előtérbe kerülnek a különleges formák és színek. A klasszikusnak számító fehér szín mellett, egyre jobban teret hódítanak a színes és formabontó csodák, melyeknek tulajdonképpen csak a képzelet szabhat határt.

Esküvői kiegészítők
Semmi nem teszi egyedibbé a stílust, mint jól megválasztott kiegészítők, a fehérneműtől a hajdíszekig.
Fehérnemű:
A megfelelő fehérneműben nem csak jól érezzük magunkat, hanem tartást is ad a ruhának. Fontos, hogy odafigyeljünk az anyagára és a ruha kivágására, hiszen a fehérnemű nem lóghat ki alóla.
Táska:
A tökéletes táska finom, kicsi és kiegészíti a menyasszonyi ruhát. Mindent bele lehet tenni amire szükség van, papír zsebkendő, rúzs, púder, kesztyű stb.
Fátyol:
A fátyol a romantikus esküvők elengedhetetlen kelléke, mely ősidők óta a menyasszony ártatlanságát szimbolizálja. A ruha stílusától lehet vállig érő, vagy akár több méter hosszú. Manapság már léteznek mini fátylak is ami olyan mint egy kis kalap.
Diadém:
Hihetetlenül egyszerűen fel lehet helyezni bármilyen frizurára. A csillogó kiegészítő ragyogást és eleganciát hordoz így nem szükséges, hogy a hajviselet különleges legyen.
Csat, hajráf, hajtű:
Ezekkel könnyen egyedivé tehetjük a frizurát és rá irányíthatjuk a figyelmet. Ezek között biztosan mindenki megtalálja ami a szívéhez közel áll, a gyöngyöktől, a strasszokig és apró virágokig.
Kesztyűk:
A menyasszonyok a kesztyűt nem a hideg ellen viselik, hanem az elegáns nőies megjelenés érdekében. Létezik ujjas és ujjatlan, rövid és hosszú, csipke, tüll, selyem…A választás természetesen a ruhától függ.
Cipő:

Ékszerek:


Esküvői tánc
Az ifjú pár megörvendeztetheti a násznépet egy kifejezetten erre az alkalomra betanult tánccal, amit a vacsora előtt szoktak általában eltáncolni. Ennek a vendégek hihetetlenül örülnek, és felejthetetlen élményt nyújt mindenkinek. Amennyiben van időtök és kedvetek, mindenképpen ajánlom, mert az eredmény nem marad el. Biztosan kétszer el kell majd táncolnotok.

Esküvői dekoráció
Asztaldekoráció:
Egy esküvői dekoráció fontos része az asztaldekoráció. A teremben használt színeknek, anyagoknak, formákhoz kell igazodniuk, így még szebb, mutatósabb lesz. Az asztaldíszítés hatása nagymértékben függ az asztal formájától, az abrosz, az alátétek, dekor csíkok, szalvéták és virágok megválasztásától. Manapság nagyon divatos a kerek asztal, amit gyönyörűen lehet megteríteni. A lehetőségek száma végtelen.
Teremdekoráció
Autódekoráció


Esküvőfotózás
Az esküvői portréfotózás az 1800-as évek közepén kezdődött. Ekkoriban készült el az első klasszikus esküvői portré Viktória királynőről és férjéről. A műtermi fotózás megmaradt egészen a második világháború végéig.
Ma már természetes, hogy az esküvőn jelen van egy profi fotós aki dokumentálja az eseményt, sőt hihetetlenül szép fotókkal ajándékozza meg az ifjú párt. Érdemes jó fotóst választani, még ha egy kicsit drága is, mert ezekkel a képekkel fogunk évek múlva visszaemlékezni a nagy napra.

Esküvői játékok

Tojásgörgetés

Az ifjú férjet egy asztalra állítjuk (hogy mindenki jól lássa) majd a menyasszonykezébe egy nyers tojást ad a vőfély, amit a menyasszonynak a férje nadrágja egyik szárán fel, majd a másik szárán le kell görgetnie anélkül, hogy a tojás megsérülne. Alternatív változatként fagyasztott tojást is használhatunk :o)
 

Lepedőszív

Egy nagy lepedőre egy óriási szívet festünk előzetesen. A szívbe beleírjuk az ifjú pár keresztnevét és az esküvő dátumát. Egy-egy körömvágó ollót adunk az ünnepeltek kezébe, hogy azzal vágják ki a szívet. Amikor elkészültek, át kell lépniük a lepedőszív lyukán, vagy a vőlegény karjában tartva kedvesét teszi meg a lépést. A násznép tagjai aláírásukkal és jókívánságaikkal örök emléket írhatnak a kivágott szívre, így az örökké emlék marad.
 

Seprűtánc

A táncparketten egy embernek nincs párja, az táncol a seprűvel, a zenekar pár perc után mindig leáll, és aki gyorsan nem talál magának párt azé a seprű. Nagyon mulatságos, mindenkinek más párt kell keresni, nem lehet az előzőnél maradni.
 

Tányértörés

Mikor a mennyasszony és a vőlegény belép az étterembe, akkor összetörnek egy tányért és annak a cserepeit kell szétrugdosni a násznépnek, persze csak szimbolikusan, nem kínosan, aztán a vőlegénynek kell összeseperni és a mennyasszony tartja a lapátot hozzá. Csak aztán kezdődhet a lakodalom, ha már szépen mindent feltakarítottak.
 

Kocsis mese

Egyik talán legjobb hangulatú mesélős játék!  Válasszunk néhány vállalkozó szellemű vendéget, illetve az ifjú párt és az örömszülőket. Mindenki egy karaktert képvisel. Ezekből a karakterekből a vőfélynek előre meg kell írnia egy kis fél oldalas mesét: például a kocsisról, a kocsijáról, a lovairól, illetve arról, hogy hogyan jut el a királyfihoz és szíve választottjához.  Nagyobb térre párban helyezzünk ki székeket, ahova a karakterek ülhetnek. A két hátsó szék mondjuk a két hátsó kerék, aztán előtte a kocsis, az előttük a lovak…stb. Aki pedig meghallja , hogy karaktere nevét, annak fel kell állni. Ha nem veszi észre, hogy kimondták, vagy idő előtt feláll, akkor inni kell pár kortyot! Érdemes a Királynak és Királynénak valamelyik örömszülőket választani ,a Királyfi pedig mindenképp a vőlegény legyen. Ugyanis általában, ha már meghallja vőlegény a „király” szó elejét rögtön felpattan, de attól még lehet, hogy a Királynőről, vagy magáról a Királyról van szó, tehát inni kell:) A mesében egy mondaton belül szinte valamennyi karaktert meg lehet említeni, és biztos hogy valaki elrontja.
A játék végére a  vőlegénynek már biztos jó hangulata lesz:)
Köszönet a játékért Vőfélyzsoltinak!
 

Legrégebbi házaspár

a ceremóniamester vagy vőfély minden házaspárt a táncparkettre szólít és a zenekar elkezd játszani egy számot, kb. a felénél a vőfély leállítja és megkéri a táncolókat, hogy csak az a pár maradjon a táncparketten, akik már több mint öt éve házasok. A zene folytatódik tovább egy kicsit, aztán már csak azok maradnak, akik több mint tíz éve házasok, stb. stb. Végül csak egyetlenegy pár marad a táncparketten, ők azok akik az egész vendégseregben a legrégebben házasok és ők kapják meg a menyasszonyi csokrot, az ifjú párnak pedig példaértékű és szerencsét hoz a pár hosszan tartó házassága.
 

Menyasszonyi cipő elrablása

Valaki a vendégek közül egy óvatlan pillanatban ellopja a menyasszony cipőjét. A férj csak úgy válthatja ki a cipőt, ha abból pezsgőt iszik, de egyéb feladatot is kitalálhatnak neki.
 

Esküvői idézetek







Az esküvő szereplői
A menyasszony:

A jegyesség alatt illik a jegygyűrűt hordani. Az esküvői ruha legyen fehér, vagy világos színű, divatos, de mértéktartó. A menyasszonyi ruha legyen jól szabott és csinos, hangsúlyozza a menyasszony szépségét. A frizura az alkalomhoz illő legyen, de ne hivalkodó. A cipő általában fehér.

A menyasszony ne viseljen sok ékszert! Éppen csak annyit, amennyit az esküvői ruha megenged. Ajánlatos egy kis táska is. Sokan használnak kesztyűt. Ez akkor kívánatos és célszerű, ha sok emberrel kell kezet fogni. Ebben az esetben tehát nem illetlenség az, ha a gratulációk alkalmával nem veszi le a kesztyűt.


A vőlegény:

Ruhája általában fekete, vagy sötét. Öltönye legyen begombolva, kezében tartson fehér kesztyűt, a díszzsebben díszzsebkendőt, a ruha bal oldalán virágot. A cipő színe igazodjék a ruhához.



A tanúk:

A házasságkötés tanúk előtt történik. A tanú felkérése a házasulandók, vagy az örömszülők feladata. Általában közeli rokon, vagy barát. Szerepe legtöbbször a házasságkötés aktusára szól. A tanú öltözzék sötét alkalmi ruhába, ami ne legyen hivalkodó.



Az örömszülők:

A fiatal pár szüleiről van szó. Fontos, hogy is merjék egymást. Mindkét örömszülő viselkedjék természetesen, legyenek barátságosak, udvariasak, kedvesek.

Az elvált szülök a szertartás alatt álljanak egymás mellé, az illem úgy kívánja, hogy gyermekük házasságakor együtt legyenek. A későbbiek során az eseményt követő vacsorán már az új párjukkal is mutatkozhatnak.
Elhalt szülő emlékét az ifjú pár feltétlenül idézze fel, de nagyon diszkréten.
A fiatal pár után a legnagyobb érdeklődés az örömszülőket övezi.


A koszorúslányok:

Őket is a rokonságból szokás választani. Általában rózsaszín. vagy fehér ruhába öltözött 10-12 éves kislányok. Feladatuk, hogy virágkoszorúval a fejükön és kis csokorral a kezükben követik a menyasszonyt, esetleg fogják a menyasszonyi ruha uszályát.

Az angolszász népeknél a koszorúslányok hasonló ruhába öltöztek, mint a menyasszony, körülvették őt és ezzel megtévesztették a rontó szellemeket.

Gyűrűk

A szerelem szimbóluma. Egy ékszer, amit kis szerencsével életünk végéig az ujjunkon viselünk. Ez a jegygyűrű. Ahogy Swinburne fogalmazott: „Körkörös formája a soha el nem múlást jelenti…”


A gyűrű már ősidők óta a szerelem jelképe. Mint házassági szimbólum a 12. század környékén nyerte el teljes jelentését: egy püspöki rendelet kimondta, hogy a fiatal férfiaknak tilos viccből gyűrűket huzigálni a naiv lányok ujjára.


Már az ősi Egyiptomban is a negyedik ujj volt a szerelem és a gyűrű ujja is. Az e mögött megbújó elmélet szerint ebből az ujjból egy véna vezet egyenest a szívbe, a szerelem szervébe. Ezt a vénát a középkorban el is nevezték „vena amoris”-nak.


A 15. 16. században tűntek fel az első ikergyűrűk. Ezek egymásba tolható gyűrűk voltak, amiket az esküvő előtt a mennyasszony és a vőlegény külön viselt, míg a házasságban már a feleség ujját díszítette.